Prekių katalogas

Įvairių indų priežiūra

  • Įvairių indų priežiūra

    Kad indai tarnautų ilgą laiką, svarbu pasirūpinti tinkama jų priežiūra, o kadangi šiandiena indai gaminam iš įvairiausių medžiagų, kiekvieno jų priežiūra labai skirtinga. Todėl įsigijus naujus indus verta pasidomėti, iš kokios medžiagos indai pagaminti ir kaip juos naudoti bei prižiūrėti: kokius produktus galima laikyti, kaip plauti, valyti ir pan.

     

    Indai iš nerūdijančio plieno, metalo

     Kad pašalinti galimus nešvarumai, visus naujus indus prieš naudojimą būtina išplaukti karštu vandeniu ir skystomis plovimo priemonėmis: minkštą kempinėlę suvilgyti plovikliu, įtrinti indų paviršių, po 5 minučių nuplauti karštu vandeniu. Esant reikalui, procedūrą kartoti 2-3 kartus. Vėliau indus rekomenduojama plauti minkšta kempinėle ar servetėle ir bet kokiu švelniu plovikliu. Kad indai išsaugotų blizgesį, iškart po plovimo juos būtina sausai nuvalyti.

    Indų valymui nenaudoti šiurkščių ir aštrių daiktų: metalinių šepečių, peilių, gremžtukų ir pan. Negalima valymui naudoti priemonių, galinčių pažeisti paviršių (pvz., abrazyvinių priemonių). Taip pat šarminių ploviklių, nes indai praranda blizgesį.

    Indų paviršiuje gali atsirasti kalkių nuosėdų – taip vadinamų katilo nuovirų. Tokios nuosėdos lengvai pašalinamos kempinėle, suvilgyta actu, citrinų sultimis arba citrinų rūgšties skiediniu. Taip pat galima naudoti ploviklius, kurių sudėtyje yra citrinų rūgšties.

    Dėl staigių temperatūros pokyčių ant metalinių indų gali likti tamsių dėmių, pasikeisti metalo paviršiaus spalva, todėl reiktų vengti, kad indai neperkaistų. Tai nėra indų defektas ir neturi įtakos nei indų patvarumui, nei gaminamo maisto savybėms. Norint, kad metalo spalva nepakistų, reikia laikytis indų naudojimo taisyklių. Į įkaitusį puodą nepilti šalto vandens, o į atšalusį puodą nepilkti verdančio vandens. Jei pridegė metalinis puodas, įpilkti verdančio vandens, ir leisti pastovėti apie 10 minučių. Maisto likučius pašalinti medine arba plastmasine mentele. Perplaukite puodą pasirinkta plovimo priemone. Jeigu spalva vis tik pasikeitė, naudoti valiklį, skirtą nerūdijančiam plienui arba palaukti – po kiek laiko indai patys atgaus savo pirminę spalvą.

    Dangčius su termorankena griežtai draudžiama laikyti šaldytuvuose, plauti po tiesiogine vandens srove bei indaplovėse.

    Plastikiniai indai 

    Plastikiniai indai pakeitė daugumą iš klasikinių medžiagų pagamintų indų ir dabar plačiai naudojami virtuvėje. Ką svarbu žinoti, tai jog jie tinkami ne visiems maisto produktams. Plastikinių indų negalima naudoti tam tikriems maisto produktams, pavyzdžiui daržovių rauginimui ar marinavimui. Reiktų vengti ilgą laiką laikyti pieno produktus. Taip pat plastikiniai indai gali prisigerti maisto produktų kvapų. Norint pašalinti kvapą indus galima pamirkyti vandenyje su soda.

     Stikliniai indai

                   Stiklinių indų negalima plauti šiurkščiomis ir aštriomis priemonėmis, pavyzdžiui  metaliniais šepetėliais, kitomis abrazyvinėmis medžiagomis, nes taip galima labai pažeisti stiklą. Sunkiai pašalinamas dėmes išplauti bus paprasčiau, įpylus ketvirtadalį puodelio acto į du puodelius vandens. Labai riebaluoti indai gali būti plaunami garstyčių tirpalu: į litrą vandens įberti šaukštelį sausų garstyčių. Taip stikliniai indai bus išplaunami kur kas greičiau nei naudojant indų ploviklį. Stiklinės puikiai išsiplaus muiluotame vandenyje, į kurį bus įberta šiek tiek smėlio. Išplautus stiklinius indus reikia gerai išskalauti ir, kad neliktų vandens dėmių, sausai iššluostyti. Geriausia  naudoti dvi šluostes – viena išvalyti indus, kita – juos išblizginti. Taip pat stiklinius indus patartina skalaujami baltojo acto ir vandens mišinyje: į 4,5 l vandens įpilti pusę puodelio acto. Indai gražiai blizgės ir bus švaresni. Pienui skirti stikliniai indai greičiau išsiplaus, pirmiau juos plaunant šaltu vandeniu, o vėliau – šiltu. Įkaitusius stiklinius indus galima dėti tik ant sauso paviršiaus, nes stiklas gali įtrūkti. Karščiui atsparius stiklinius kepimo indus plauti tik jiems atvėsus.

    Krištoliniai indai

    Krištolinius indus rekomenduojama plauti drungnu vandeniu, nes nuo karšto vandens indai praranda blizgesį ir ima tamsėti. Į vandenį galima įberti sodos (1 litrui vandens 2 šaukštai sodos) arba druskos su actu (po šaukštelį 1 litrui vandens). Krištoliniams indams blizgesį suteiks juos blizginant minkšto audinio skiautele ir smulkia druska arba krakmolu.

      Moliniai indai

    Molinius indus išplauti padeda soda, actas arba valgomosios druskos tirpalas. Jei moliniame arbatinuke įsigėrė nemalonus kvapas, kvapą galima greita pašalinti: arbatinuką išplauti, sausai iššluostyti ir ant jo dugno padėti gabalėlį cukraus. Moliniame arbatinuke nesikaups nuosėdos, tereikia kavą ar arbatą virti su gabalėliu cukraus. Negalima naudoti cheminių priemonių molinių indų plovimui, jeigu jie yra neglazūruoti. Patartina rinktis tik natūralias priemones, kurių kvapas neįsigers į indą.

    Žinojimas keletą svarbių dalykų apie įvairių indų priežiūrą, indų naudojimo taisyklių laikymasis – geriausia garantija ilgai džiaugtis savo pamėgtais indais!

    Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE